Administracinių nusižengimų skaičiaus mažėjimas: ar visuomenė tampa supratingesnė?

Atrodo, kad kas antrą dieną skaitome apie vis kitą įžymybę, įsivėlusią į skandalą. Atrodo, kad nuo Tigerio Woodso iki Anthony Weinerio niekas nėra apsaugotas nuo visuomenės dėmesio. Tačiau galbūt nesuvokiate, kad ši tendencija būdinga ne tik turtingiems ir garsiems žmonėms. Kasdieniai žmonės atsiduria netinkamoje įstatymo pusėje dėl tokių dalykų kaip kelių eismo taisyklių pažeidimai ir smulkios vagystės. Taigi kas vyksta? Ar mes tapome mandagesnė visuomenė, ar tiesiog yra daugiau būdų patekti į bėdą nei bet kada anksčiau?

Atrodo, kad atsakymas yra ir viena, ir kita. Viena vertus, žmonės turi daugiau galimybių pakliūti į bėdą nei bet kada anksčiau. Atsiradus socialinei žiniasklaidai, lengviau nei bet kada anksčiau padaryti klaidą ir apie ją pranešti visam pasauliui. Be to, ekonomika vis dar patiria sunkumų ir daugelis žmonių stengiasi sudurti galą su galu. Dėl to gali padaugėti nusikaltimų, nes žmonės dažniau griebiasi desperatiškų priemonių.

Kita vertus, tiesa ir tai, kad tampame mandagesne visuomene. Pavyzdžiui, suklestėjus judėjimui #MeToo, žmonės geriau supranta sutikimo ir kitų žmonių ribų gerbimo svarbą. Be to, vis labiau suvokiama, kad reikia būti atsakingesniems už aplinką. Dėl to žmonės dažniau perdirba ir kompostuoja, taip pat dažniau pagalvoja prieš šiukšlindami ar niokoja turtą.

Ką visa tai reiškia ateičiai? Sunku tiksliai pasakyti. Tačiau tikėtina, kad administracinių nusižengimų ir toliau mažės, nes vis geriau suvoksime, kaip svarbu gerbti kitus ir rūpintis savo planeta.

Ką manote jūs? Ar tampame mandagesne visuomene?

www.kaat.lt

www.kaat.lt